Alle donaties zullen worden gebruikt voor deze website. |
|
U kunt ook via de bank een donatie doen op reknr: P7301796 tnv ONTWIKKEL.COM te MAARSSEN |
|
|
Extra ruimtewandeling voor Missie STS-116. |

Foto: William A. (Bill) Oefelein (links), STS-116 piloot; Nicholas J. M. Patrick, missie specialist; en Mark L. Polansky. Credit: NASA
|
( redactie, 17 Dec 2006 )
[ space shuttle ]
- Laatste update: 17 Dec 2006 21:04 - 51275 maal gelezen.
|
|
Afgelopen zaterdag was de derde ruimtewandeling op missie STS-116. De astronauten Robert Curbeam en Sunita Williams hebben de andere kant van het ruimtestation opnieuw bedraad en aangesloten. Het ruimtestation heeft vanaf nu tweemaal zoveel vermogen en kan het ruimtestation ISS verder uitgebouwd worden.
|
Vanaf volgend jaar zullen er nog meer zonnepanelen op het ruimtestation gemonteerd worden en zullen er nieuwe modules geplaatst worden die ook van stroom voorzien moeten worden.
Tijdens de ruimtewandeling van afgelopen zaterdag hebben de twee astronauten onder begeleiding van piloot Bill Oefelein de aansluitingen gemaakt en bediende Missie Specialist Joan Higginbotham de robotarm van het ruimtestation.
Er moest ook nog een beschermschild verplaats worden. Dit schild wordt later door de bemanning van het ruimtestation tijdens een ruimtewandeling geplaatst en dient ter bescherming van de leefruimte van het Internationaal ruimtestation.
In de overgebleven tijd hebben de astronauten op verzoek van Missie Control nog geprobeerd om het zonnepaneel op de P6 koppeling in te vouwen door aan de bak te schudden waarin het zonnepaneel wordt gevouwen. Missie Control gaf diverse commando’s om het zonnepaneel te vouwen maar met weinig succes. Men moest door gebrek aan tijd opgeven en zijn er nu 11 van de 21 panelen nog niet opgevouwen. Zaterdag waren nog 17 panelen niet opgevouwen.
De NASA heeft besloten om morgen (maandag) nog een ruimtewandeling te laten maken om de overige zonnepanelen op te vouwen. Missie Specialisten Robert Curbeam en Christer Fuglesang (ESA astronaut) zullen maandag verder gaan met het schudden zoals Curbeam en Williams zaterdag hebben gedaan. De ruimtewandeling zal maandag om 19:47 uur beginnen. Het wordt Curbeam’s vierde ruimtewandeling en Fuglesang’s derde.
Door deze ingelaste ruimtewandeling is de koppeling met het ruimtestation verlengd tot dinsdag en zal de spaceshuttle Discovery om 23:09 uur loskoppelen en vrijdag om 21:55 uur landen op het Kennedy Space Center in Florida. |
|
|
|
|
|
Terug
|
|
|
NIEUW: 24/7 LIVE STREAM SPACE STATION WEBCAM
|
|