Alle donaties zullen worden gebruikt voor deze website. |
|
U kunt ook via de bank een donatie doen op reknr: P7301796 tnv ONTWIKKEL.COM te MAARSSEN |
|
|
Europese Columbus wordt ingeladen |

Foto: Artist impression van de Europese Columbus ruimtelaboratorium (Credits: ESA)
|
( European Space Agency (ESA), 05 Nov 2007 )
[ ruimtestation ]
- Laatste update: 05 Nov 2007 19:53 - 62035 maal gelezen.
|
|
Het Europese Columbus laboratorium heeft een belangrijke stap gemaakt op weg naar haar lancering. De Columbus is verplaatst van het NASA Space Station Processing Facility en in de ladingscontainer geplaatst. De container zal over gebracht worden naar lanceerplatform 39A op het Kennedy Space Center in Florida voor haar reis naar het internationaal ruimtestation.
|
"De lege plek symboliseert de meest zichtbare mijlpaal in het Columbus project," zegt Alan Thirkettle, ESA's International Space Station Programma Manager. "Het transporteren van de container is een belangrijke stap voorwaarts voor de Columbus ruimtelaboratorium naar de lancering en het monteren aan het ruimtestation.
Het is en zeer symbolisch moment voor iedereen die aan het project heeft meegewerkt. Het is een volgende stap naar de lancering en een moment om nooit te vergeten en iets waar we trots op kunnen zijn."
De 8-meter lange Columbus laboratorium is in NASA's Space Station Processing Facility (SSPF) in Florida voorbereid voor de lancering. De Europese module is de hoeksteen van ESA's bijdrage aan het ruimtestation en is het eerste Europese laboratorium voor langdurig gebruik in de ruimte. De Columbus zal in het vrachtruim van de Atlantis naar het ruimtestation gebracht worden op missie STS-122 die voor 6 december 2007 gepland staat.
De STS-122 bemanning zal ondermeer bestaan uit de ESA astronaut Hans Schlegel en Leopold Eyharts. Eyharts zal twee maanden op het ruimtestation blijven als lid van Expeditie 16 bemanning om het installeren van de Columbus module en de experimenten te begeleiden.
[ Bron: ESA.int ]
|
|
|
|
|
|
Terug
|
|
|
NIEUW: 24/7 LIVE STREAM SPACE STATION WEBCAM
|
|