Alle donaties zullen worden gebruikt voor deze website. |
|
U kunt ook via de bank een donatie doen op reknr: P7301796 tnv ONTWIKKEL.COM te MAARSSEN |
|
|
Atlantis en lanceerteam trainen voor STS-122 |

Foto: Lancering van spaceshuttle Atlantis tijdens een vorige missie. (Foto Credit: NASA)
|
( Florida, 05 Dec 2007 )
[ space shuttle ]
- Laatste update: 05 Dec 2007 14:28 - 60803 maal gelezen.
|
|
Van de astronauten die trainen voor de landing met de oefenshuttle tot technici en mecaniciens die de spaceshuttle Atlantis testen, is iedereen op het Kennedy Space Center druk in de weer voor de vierde lancering van een spaceshuttle dit jaar. De lancering van spaceshuttle Atlantis staat gepland voor 6 december om 22:31 uur (Nederlandse tijd)
|
"Het gaat enorm goed," zegt lanceer directeur Doug Lyons. "Het lanceerteam werkt de voorbereiding soepel af. De voorbereidingen gaan zeer goed, en dat is hoe ik het wil hebben."
Het NASA missie management team heeft haar gebruikelijk evaluatie uitgevoerd twee dagen voor de lancering en waren ze het er allemaal over eens dat het aftellen verder kon gaan. "Het was een zeer goede dag voor ons," zegt MMT voorzitter Leroy Cain.
Dinsdagnacht is er begonnen met het vullen van de tanks van de Atlantis met vloeibaar zuurstof en waterstof. Dit is de brandstof voor de brandstofcellen die tijdens de ruimtevlucht de shuttle van stroom voorzien. Het controleren van belangrijke systemen gaat ook verder. Het draaibaar service gedeelte dat de spaceshuttle en haar lading beschermd zal woensdagavond van de Atlantis worden weggedraaid.
De weersverwachting voor donderdag ziet er gunstig uit, volgens Shuttle Weer Officier Kathy Winters. Er is een kans van 90% dat de lancering om 22:31 uur door kan gaan. "Het weer ziet er donderdag heel gunstig uit," zegt Winters.
Atlantis commandant Steve Frick en piloot Alan Poindexter hebben een proefvlucht gemaakt met het Spaceshuttle Trainingsvliegtuig. De volledig gemodificeerde Gulfstream II business jet boots een spaceshuttle landing zeer goed na.
De zevenkoppige bemanningsleden zullen de Columbus module aan het internationaal ruimtestation gaan installeren. De zeven meter lange cilinder is Europa's belangrijkste bijdrage aan het onderzoeksstation in de ruimte. De Columbus zal de komende 10 jaar gebruikt gaan worden als laboratorium en astronaut verblijfplaats.
"We denken dat we aan het eind van het begin zijn," aldus Alan Thirkettle, ESA's International Space Station manager.
[ Bron: NASA.gov ]
|
|
|
|
|
|
Terug
|
|
|
NIEUW: 24/7 LIVE STREAM SPACE STATION WEBCAM
|
|