Vandaag zal geheel in het teken staan van het installeren van de Russische Mini-onderzoek Module (MRM-1) aan het ruimtestation. De module wordt ook wel Rassvet genoemd wat in het Russisch dageraad betekent. De module zal aan de Aardse zijde van de Russische Zarya module worden gekoppeld.
Shuttle Commandant Ken Ham en Vlieger Tony Antonelli haalde met de robotarm van de spaceshuttle de module uit het laadruim van de Atlantis en gaf deze over aan de robotarm van het ruimtestation.
Missie Specialisten Garrett Reisman en Piers Sellers bedienen de robotarm van het ruimtestation om de module naar haar nieuwe locatie van het Russische segment te plaatsen.
Expeditie 23 commandant Oleg Kotov controleert de activiteiten van de Russische module terwijl deze automatisch aan het Russische gedeelte van het ruimtestation zal worden gekoppeld.
Ondertussen bereiden Missie Specialisten Michael Good en Steve Bowen de volgende ruimtewandeling voor. Ze controleren de ruimtepakken en instrument die voor de volgende ruimtewandeling op woensdag zullen worden gebruikt.
Bron: NASA |