Er is aan de bemanning opdracht gegeven om hun oranje ruimtepak aan te trekken en te beginnen met het innemen van vocht. Elke astronaut zal ruim een liter vocht drinken en zout tabletten slikken om te acclimatiseren.Over een klein half uur zal er beslist worden of de motoren van shuttle worden afgevuurd om de spaceshuttle te laten dalen in de atmosfeer.
Spaceshuttle Discovery en haar STS-121 bemanning zijn begonnen met de voorbereidingen voor de landing op het Kennedy Space Center in Florida. Om 11:35 uur zijn de deuren van het laadruim van de Discovery gesloten en zullen piloot Mark Kelly en commandant Steve Lindsey om 14:07 de motoren van de spaceshuttle aanzetten om af te remmen om in de Aardse atmosfeer af te dalen.
De vluchtleiding en de metrologische dienst blijven het weer in de gaten houden. De grootste zorg is een regenbui op een kleine 50 km van het Kennedy Space Center die de landing zou kunnen doen uitstellen.
De spaceshuttle Discovery en haar zes bemanningsleden zullen vandaag gaan proberen om op het Kennedy Space Center in Florida te landen. Er zijn voor vandaag twee landings mogelijkheden. De eerste mogelijkheid is om 15:14 (onze tijd). De spaceshuttle zal dan om 14:07 de motoren ontsteken om af te dalen in de dampkring. De tweede mogelijkheid is om 16:50 en dan zal om 15:43 het afremmen van de spaceshuttle beginnen.
Overzicht STS-121 artikelen (Nederlands):
♦ (16/07) NASA geeft "groen licht " voor landing.
♦ (15/07) Spaceshuttle Discovery losgekoppeld van het ISS.
♦ (14/07) Discovery bemanning bereidt terugreis voor.
♦ (14/07) STS-121 bemanning geniet van rustdag.
♦ (13/07) Een gemakkelijk dagje voor de astronauten.
♦ (12/07) Ruimtewandelaars tonen reparatie technieken.
♦ (11/07) Vandaag een 'rustige' dag voor STS-121.
♦ (10/07) Ook tweede ruimtewandeling voltooid.
♦ (10/07) Vandaag de tweede ruimtewandeling.
♦ (10/07) Shuttle en ISS bemanning geven persconferentie.
♦ (09/07) Eerste ruimtewandeling succesvol verlopen.
♦ (08/07) Ruimtewandelaars repareren transport systeem.
♦ (08/07) Een extra dag voor STS-121 en Discovery.
♦ (07/07) Het ISS Team begroet de bemanning van Discovery.
♦ (06/07) Spaceshuttle Discovery koppelt aan het ISS.
♦ (06/07) Laatste manoeuvres voor aanmeren aan ISS.
♦ (05/07) Discovery op weg naar het ruimtestation.
♦ (05/07) "De externe brandstoftank deed het goed"
♦ (04/07) De rode gloed van de raketmotoren.
♦ (04/07) Spaceshuttle Discovery succesvol gelanceerd.
♦ (03/07) Team onderzoekt probleem met isolatieschuim.
♦ (03/07) Persverklaring NASA's uitstel Discovery.
♦ (01/07) Bemanning aanboord de spaceshuttle Discovery.
♦ (01/07) Discovery en bemanning klaar voor de lancering.
♦ (28/06) Astronauten STS-121 komen aan in Florida.
|